Szkolenie on-line dla studentów i doktorantów poświęcone planowaniu kariery naukowej

29 października w godz. 10:00 – 14.00 odbędzie się szkolenie on-line skierowane do studentów i doktorantów, dotyczące planowania kariery naukowej.

Będąc studentem czy doktorantem warto rozpocząć świadome planowanie kolejnych kroków w swojej karierze. Poznanie aktualnych trendów, sposobów zdobywania informacji i umiejętności oraz możliwości dostępnych w sektorze badań i rozwoju pomoże w obraniu odpowiednich celów i ułatwi ich realizację. Jest to tym bardziej istotne, że sytuacja na rynku pracy dynamicznie się zmienia.

Uczestnicy wydarzenia:

· dowiedzą się o specyfice pracy w sektorze akademickim,

· zgłębią kwestie związane z kształtowaniem wizerunku naukowca (z wykorzystywaniem portali społecznościowych),

· poznają zasady budowania sieci kontaktów,

· nauczą się pisać CV naukowe,

· dowiedzą się gdzie poszukiwać grantów i stypendiów zagranicznych, które pozytywnie wpłyną na rozwój kariery.

Szkolenie poprowadzą dr Magdalena Barańska, na co dzień wykładająca na Wydziale Studiów Edukacyjnych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz p. Anna Przybysz – konsultantka Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE.

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja: https://innowacje.zut.edu.pl/wydarzenia/kariera-w-nauce-czas-start

Szkolenie będzie realizowane przy użyciu komunikatora Teams, dlatego uczestnicy muszą posiadać:

· komputer ze stabilnym podłączeniem do Internetu,

· zainstalowany komunikator Teams lub przeglądarkę internetową (preferowany Chrome lub Edge).

Zaakceptowani uczestnicy wydarzenia otrzymają mail ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, w tym link, który pozwoli na udział w wydarzeniu.