Szansa na dofinansowanie badań naukowych wybitnie uzdolnionym studentom

31 grudnia 2021 r. Minister Edukacji i Nauki podpisał komunikat o ustanowieniu nowego programu „Perły nauki”.

Przedmiotem programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w tworzeniu wybitnie uzdolnionym absolwentom studiów pierwszego stopnia lub studentom po ukończeniu trzeciego albo czwartego roku jednolitych studiów magisterskich warunków rozwoju przez umożliwienie im prowadzenia badań naukowych albo twórczości artystycznej pod kierunkiem opiekuna naukowego albo artystycznego. Okres realizacji zgłaszanych projektów nie powinien przekroczyć 48 miesięcy, a koszt realizacji badań - dla projektów z dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych, dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych, dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu albo z dziedziny nauk rolniczych – może wynosić do 240 000 PLN.

Pierwszy nabór wniosków w ramach programu trwa od 4 stycznia 2022 r. od godz. 8.00 do 18 lutego 2022 r. do godz. 16.00.

Szczegółowe informacje dotyczące programu można uzyskać w Departamencie Programów Naukowych i Inwestycji – adres e-mail: perlynauki@mein.gov.pl.

Więcej informacji na temat programu znajduje się też na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/perly-nauki