Program Akceleracji Przedsiębiorczości Akademickiej „SCIENCE STARTUP” w ramach PCI

Podkarpackie Centrum Innowacji uruchamia program szkoleniowo-mentoringowy pod nazwą Program Akceleracji Przedsiębiorczości Akademickiej „SCIENCE STARTUP”.

Do udziału w programie PCI zapraszamy pracowników naukowych i doktorantów chcących rozwijać pod względem wdrożeniowym i komercyjnym wyniki prowadzonych przez siebie badań.

Uczestnicy Programu zdobędą praktyczne umiejętności z zakresu zarządzania i projektowania biznesu opartego o wyniki prac B+R, a także zapoznają się z prawnymi i finansowymi aspektami prowadzenia biznesu. Ważnym elementem programu jest moduł dotyczący pozyskiwania finansowania na rozwój prowadzonych badań oraz dostosowanie i wprowadzenie technologii na rynek.Program SCIENCE STARTUP to także okazja dla podkarpackich naukowców do tego, aby otrzymać dostęp do potencjalnych inwestorów, sieci kontaktów biznesowych i partnerów branżowych.

Program został podzielony na dwa moduły - edukacyjny i mentoringowy. Moduł edukacyjny to przede wszystkim praktyczne szkolenia z podziałem na trzy ścieżki tematyczne: Food, Med-Pharma oraz Przemysł 4.0. Z kolei moduł mentoringowy to indywidualne doradztwo w zakresie opracowania modelu biznesowego planowanej przez uczestników spółki typu spin-off. Mentorzy-doradcy przeprowadzą uczestników przez proces tworzenia wartości i opracowania strategii wdrożenia wyników badań.

Program ma na celu wyposażenie naukowców i doktorantów w kompetencje pozwalające na zakładanie wspólnie z uczelnią tzw. spółek spin-off, a tym samym rozwój w podkarpackim środowisku procesu komercjalizacji technologii.

PCI zachęca Pracowników Naukowych oraz Doktorantów Uniwersytetu Rzeszowskiego do aplikowania w Programie. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony https://sciencestartup.pcinn.org/

Szczegółowych informacji udziela p. Radosław Krajewski Specjalista ds. Rozwoju Technologii PCI: tel. +48 798 870 498, e-mail: r.krajewski@pcinn.org.