Pierwsze posiedzenie Rady Społeczno-Gospodarczej Panelu Nauk Ścisłych i Przyrodniczych

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 27.04.2021 miało miejsce posiedzenie kolejnego panelu Rady Społeczno-Gospodarczej Kolegium Nauk Przyrodniczych - pierwsze Panelu Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.

W spotkaniu uczestniczyli liczni przedstawiciele przedsiębiorców i instytucji otoczenia biznesu, w tym:

• Bieszczadzki Park Narodowy
  • DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o. z/s w Choryni
  • P.H.U. Chemiqua
  • HugeTECH Sp. z o.o.
  • INNpuls z o.o.
  • Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowy Instytut Badawczy w Radzikowie
  • Izba Przemysłowo - Handlowa w Rzeszowie
  • Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 im. Św. Jadwigi w Rzeszowie
  • Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
  • Muzeum Przyrodnicze, Instytut Systematyki i Ewolucji Zwierząt, PAN w Krakowie
  • Podkarpackie Centrum Innowacji Sp. z o.o.
  • Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kolbuszowej
  • Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Ropczycach
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie
  • SANOFI-AVENTIS Sp. z o.o., Zakład Produkcji i Dystrybucji Leków w Rzeszowie
  • Stowarzyszenie Ekoskop
  • Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia"
  • Urząd Statystyczny w Rzeszowie
  • Wektor Wiedzy Sp. z o.o.
  • Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z siedzibą w Krośnie
  • Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie
  • Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
  • Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy

Po powitaniu uczestników Pani Prorektor ds. Kolegium Nauk Przyrodniczych prof. dr hab. Idalia Kasprzyk przedstawiła zmiany organizacyjne jakie nastąpiły na uczelni w 2019 roku, poinformowała o zatwierdzeniu regulaminu Rady przez JM Rektora oraz przypomniała cele i sposób  funkcjonowania Rady. Na Wiceprzewodniczącego Panelu Nauk Rolniczych Rady Społeczno-Gospodarczej Pani Prorektor powołała dra hab. prof. UR Grzegorza Chrzanowskiego.

Następnie zaprezentowane zostały obszary współpracy z gospodarką w ramach Instytutów: Biologii i Biotechnologii, Matematyki, Nauk Fizycznych, oraz  Interdyscyplinarnego Centrum Badań Przedklinicznych i Klinicznych w Weryni. Dodatkowo krótko wspomniano o obszarach współpracy z otoczeniem gospodarczym w ramach Instytutu Nauk Rolniczych, Ochrony i Kształtowania Środowiska, który również wchodzi w skład tego panelu.

Na pierwszym posiedzeniu Panelu Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Rady Społeczno-Gospodarczej przedstawiono również ofertę dydaktyczną w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych (4 kierunki:  Biologia, Biotechnologia, Matematyka, Fizyka) oraz poddano ją pod dyskusję ekspertów  - praktyków danych branż w celu dostosowania kształcenia do potrzeb do rynku pracy.

Ostatnimi tematami omówionymi na spotkaniu były działalność uniwersyteckiej spółki celowej InventUR oraz aktualne nabory umożliwiające pozyskanie środków unijnych przedsiębiorcom m.in. w ramach konsorcjum z jednostkami naukowymi.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i cenne opinie.