Nagroda dla Uniwersytetu Rzeszowskiego za najlepszą współpracę międzynarodową w historii Jossip Strosmayer University of Osijek

W dniu 22.10.2020 r. odbyły się główne obchody 60 lecia powstania Jossip Strosmayer University of Osijek (Chorwacja) w uroczystościach Uniwersytet Rzeszowski został nagrodzony za najlepszą współpracę międzynarodową w historii uczelni. Podczas oficjalnej gali prof. dr hab. Idalia Kasprzyk – Prorektor ds. Kolegium Nauk Przyrodniczych złożyła gratulację oraz przekazała list gratulacyjny od JM Rektora UR. Natomiast dr Maciej Kluz (Koordynator ds. Współpracy Zagranicznej KNP) przypomniał początki współpracy z 2017 roku, kiedy jeszcze istniał Wydział Biologiczno – Rolniczy. Intensywna współpraca miała miejsce już w KNP, podczas tych 3 lat 35 pracowników oraz 25 studentów  Uniwersytetu w Osjeku odbyło staże i praktyki w ramach programu CEEPUS a 12 osób w ramach Erasmus + program. Natomiast ze strony Uniwersytetu Rzeszowskiego 15 pracowników i 10 studentów odwiedziło Uniwersytet w Osjeku.

Gratulujemy jubileuszu 60-lecia istnienia i życzymy sukcesów w przyszłości!