Milion złotych dla podkarpackich uczelni - podpisanie umowy o przyznanie dotacji celowej UR

Województwo Podkarpacie przeznaczyło w 2021 roku milion złotych na wsparcie podkarpackich uczelni. W środę - 14 lipca przedstawiciele dziesięciu szkół wyższych podpisali umowy o przyznanie dotacji celowych. Pieniądze z budżetu województwa uczelnie będą mogły przeznaczyć na inwestycje.

Otwierając spotkanie Wicemarszałek Piotr Pilch powiedział, że Zarząd Województwa od lat wspiera podkarpackie szkoły wyższe, zarówno publiczne, jak i prywatne, gdyż ma świadomość, jak ważny jest ich rozwój dla zwiększenia potencjału regionu.

Uniwersytet Rzeszowski otrzymał 230 tys. zł na realizację przedsięwzięcia pn. Zakup aparatury badawczej Spektrometr IV D Maldi Biotyper do szybkiej identyfikacji drobnoustrojów. Umowę w imieniu JM Rektora UR - podpisała Pani prof. dr hab. Idalia Kasprzyk - Prorektor ds. Kolegium Nauk Przyrodniczych.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia można przeczytać TUTAJ.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Biura Prasowego UMWP, Fot. Anna Magda.