dr hab. Maciej Balawejder, prof. UR - Liderem Uniwersytetu Rzeszowskiego za rok 2019 w dziedzinie: nauki ścisłe, przyrodnicze, inżynieryjno – techniczne i rolnicze

Z przyjemnością informujemy, że Pan dr hab. Maciej Balawejder, prof. UR otrzymał nagrodę Lidera Uniwersytetu Rzeszowskiego w dziedzinie: nauki ścisłe, przyrodnicze, inżynieryjno – techniczne i rolnicze.

Pan dr hab. Maciej Balawejder, prof. UR jest autorem osiągnięć naukowych udokumentowanych publikacjami w wysoko punktowanych czasopismach, współpracuje z gospodarką poprzez realizowane projekty B+R. W roku 2020 opublikował 11 prac indeksowanych przez Scopus o łącznym współczynniku IF 33,153 i łącznej punktacji 1100 pkt. Pan dr hab. Maciej Balawejder, prof. UR jest głównym autorem patentu na sposób wytwarzania rozpuszczalnego nawozu, który jest wdrożony do praktyki przemysłowej przez firmę Dr Green. Ponadto Pan dr hab. Maciej Balawejder, prof. UR, jako współautor złożył w ARiMR dwa projekty, w ramach działania Współpraca 16, które przeszły ocenę formalną i są dalej ewaluowane. W obecnym czasie w recenzji znajdują się dalsze prace, których jest współautorem.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!