Kolegium Nauk Przyrodniczych żegna prof. dr hab. Stanisława Midurę

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 18 grudnia 2021 zmarł prof. dr hab. Stanisław Midura, długoletni dyrektor Instytutu Matematyki (1977-1999), dziekan Wydziału Matematyczno-Fizycznego (1975–1978) oraz prorektor ds. nauki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie.

Profesor Stanisław Midura był absolwentem Liceum Pedagogicznego w Mielcu. Studia matematyczne ukończył w 1959 roku w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. W 1966 roku uzyskał stopień doktora nauk matematycznych w Uniwersytecie Jagiellońskim, zaś w 1973 roku habilitował się na tej uczelni. Tytuł profesora otrzymał w 1990 roku.

W latach 1959-1965 Profesor Midura pracował w Katedrze Analizy Matematycznej WSP w Krakowie. W 1965 roku przeniósł się do Rzeszowa, podejmując pracę w nowoutworzonej Katedrze Matematyki WSP w Rzeszowie. Z Katedrą a następnie z Instytutem Matematyki WSP był związany zawodowo do emerytury. Był aktywnym członkiem Oddziału Rzeszowskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego, a w latach 1984-1986 był jego prezesem. Był również członkiem Rzeszowskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk (od 1975 r. Towarzystwa Naukowego w Rzeszowie).

Profesor Midura specjalizował się w zakresie teorii obiektów geometrycznych i równań funkcyjnych. Był autorem licznych publikacji naukowych, wypromował 2 doktorów, recenzował 19 rozpraw doktorskich i 2 rozprawy habilitacyjne.