Interdyscyplinarny projekt rewitalizacji urbanistycznej Rzeszowa w ramach współpracy Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej

Niezmiernie miło nam poinformować, że została podpisana umowa dot. opracowania interdyscyplinarnego projektu rewitalizacji urbanistycznej miasta Rzeszowa w ramach zajęć dydaktycznych. Umowę sygnowali: Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek i Dziekan Kolegium Nauk Przyrodniczych dr hab. Marta Łuszczak, prof. UR oraz Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik i Dziekan Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury prof. dr hab. inż. Lech Lichołai.

Pomysłodawczyniami i koordynatorkami tego przedsięwzięcia są dr inż. arch. Agata Gajdek z Instytutu Nauk Rolniczych, Ochrony i Kształtowania Środowiska Kolegium Nauk Przyrodniczych UR oraz dr inż. arch. Anna Martyka z Zakładu Projektowania Architektonicznego i Grafiki Inżynierskiej PRz.

W ramach umowy studenci kierunku architektura krajobrazu Kolegium Nauk Przyrodniczych UR i studenci kierunku architektura PRz będą opracowywać koncepcje projektowe w ramach programów dydaktycznych. Ma zostać również podjęta współpraca między uczelniami w zakresie prowadzenia wspólnych projektów dydaktycznych i naukowych, których celem będzie wymiana i uzupełnianie wiedzy oraz doświadczeń pracowników i studentów.