Dzień pola, 4 października 2020, PODR Boguchwała

Dni Pola.jpg [3.72 MB]

Tytuł operacji: „Wspieranie rozwoju podkarpackiego rolnictwa oraz obszarów wiejskich poprzez ułatwianie wymiany wiedzy w ramach Dnia Pola 2020”

Partner wiodący: Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Boguchwale

Dodatkowi partnerzy KSOW: Uniwersytet Rzeszowski, Zakład Produkcji Roślinnej, Instytutu Ochrony Roślin-Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu, Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych w Słupi Wielkiej

Realizacja operacji rozpoczyna się w dniu 15-04-2020 r. i kończy się w dniu 30-10- 2020 r.

Kwota dofinansowania: 32934,57 zł

Celem operacji jest zapewnienie rolnikom z województwa podkarpackiego możliwości poszerzenia wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu produkcji roślinnej z wykorzystaniem dorobku naukowego instytutów naukowo-badawczych i szkolnictwa wyższego. Operacja stworzy możliwość do uzyskania wszechstronnego doradztwa dotyczącego merytorycznych, prawnych, technicznych, technologicznych i finansowych aspektów funkcjonowania gospodarstwa.

Przewidywane efekty: Zapoznanie i poszerzenie wiedzy uczestników konferencji z zakresu rolnictwa precyzyjnego i cyfrowych rozwiązań w rolnictwie.

Zapoznanie się rolników, doradców rolnych, studentów uczelni wyższych oraz uczniów szkół rolniczych, a także mieszkańców wsi i miast z osiągnięciami oraz najnowszymi rozwiązaniami technologicznym i hodowlanymi w produkcji roślinnej prezentowanymi w prowadzonych na polu doświadczeniach.

Formy realizacji operacji:

• Konferencja,
  • Impreza plenerowa,
  • Pokaz,
  • Publikacja,
  • Spot w radiu i telewizji.

Operacja skierowana jest do: rolników odwiedzających imprezę, doradców rolnych, studentów uczelni wyższych oraz uczniów szkół rolniczych, uczestników konferencji, mieszkańców wsi i miast, przedstawicieli instytucji naukowo-badawczych, uczelni wyższych i instytucji okołorolniczych.

Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich