Dziecięcy Uniwersytet Techniczny zagościł w Instytucie Biologii i Biotechnologii

W dniach 9 kwietnia i 28 maja 2022 r. Instytut Biologii i Biotechnologii gościł młodych pasjonatów nauki w ramach Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego koordynowanego przez Fundację Wspierania Edukacji Przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. W przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów z zakresu nauk biologicznych zaangażowani byli pracownicy Katedry Biologii IBB (mgr Magdalena Wójcik; dr Sabina Bednarska – opieka merytoryczna) oraz studenci kierunku biologia (lic. Agnieszka Janeczko oraz lic. Michał Przywara). Na warsztatach uczniowie poznali jak ważnym enzymem dla komórek jest katalaza, jaką reakcje katalizuje i jak zmienia się jej aktywność w różnych warunkach. Ponadto mogli dowiedzieć się czym jest aerobiologia, poznać techniki badawcze wykorzystywane w monitoringu powietrza oraz zobaczyć mikroskopijny świat zarodników grzybów. Przyjazd na warsztaty był dla dzieci jednym z pierwszych etapów zapoznania i zafascynowania się wiedzą oraz pracą naukową, która realizowana jest w naszym Instytucie oraz Uniwersytecie.