„Biologia kluczem do sukcesu” – klasa uniwersytecka w I LO w Łańcucie

W piątek 23 września 2022 Prorektor ds. KNP prof. Idalia Kasprzyk podpisała umowę o współpracy z I Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie na realizację projektu „Biologia kluczem do sukcesu”. Podpisaniu umowy towarzyszyła cała klasa 1C, beneficjent projektu, wraz ze swoimi nauczycielami – Panią mgr Barbarą Kruk – autorką programu oraz Panią mgr Edytą Jóźwiakowską, wspierającą realizację projektu jako wychowawca klasy. Koordynatorem projektu po stornie uczelni jest dr Mateusz Mołoń.

Dzięki tej współpracy wszyscy uczniowie klasy uniwersyteckiej o profilu biologiczno-chemicznym będą korzystać z wykładów prowadzonych przez kadrę uniwersytecką, przeprowadzać doświadczenia na zajęciach laboratoryjnych w pracowniach Instytutu Biologii i Biotechnologii oraz zdobywać wiedzę w terenie podczas wycieczek edukacyjnych. W historii współpracy Uniwersytetu i I Liceum jest to pierwszy projekt, który obejmuje uczniów na całym etapie edukacyjnym. Stwarza to ogromne możliwości dla rozwoju młodzieży w zakresie warsztatu pracy biologa.

Fot. 1 LO Łańcut