Rozstrzygnięcie konkursu „Projekt ogrodu dla dzikich zapylaczy”

W dniu 10 czerwca 2021r. odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursie „Projekt ogrodu dla dzikich zapylaczy”. Konkurs został zorganizowany przez pracowników Pracowni Architektury oraz Zakład Agroekologii i Użytkowania Lasu i został objęty honorowym patronatem przez Prorektora Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Idalię Kasprzyk oraz Podkarpacki Oddział Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu.

Konkurs dedykowany był dla uczniów szkół średnich, a zwłaszcza techników architektury krajobrazu, jego celem była promocja Uniwersytetu Rzeszowskiego w środowisku podkarpackich szkół oraz aktywizacja młodzieży do podjęcia zadania projektowego związanego z zwiększeniem bioróżnorodności.

Komisja konkursowa w składzie: dr inż. arch. kraj. Agata Gajdek (przewodniczący), dr inż. arch. kraj. Marta Gargała-Polar (zastępca przewodniczącego),  dr inż. Tomasz Olbrycht, dr inż. arch. kraj. Barbara Krupa (członkowie) oraz dr inż. arch. Anna Sołtysik (sędzia referent ds. konkursu) przyznała następujące nagrody:

I miejsce - Maria Boroń, Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie - Technikum Nr 12,

II miejsce - Natalia Piruś, Technikum nr 5 w Zespole Szkół Budowalnych im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jaśle,

III miejsce - Natalia Bracik, Technikum nr 5 w Zespole Szkół Budowalnych im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jaśle,

Wyróżnienie - Karolinia Pruś, Technikum nr 5 w Zespole Szkół Budowalnych im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jaśle,

Wyróżnienie - Oliwia Szmigiel, Technikum nr 5 w Zespole Szkół Budowalnych im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jaśle.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

Fotorelacja: M. Gargała-Polar, B. Krupa