Współpraca Międzynarodowa Kolegium Nauk Medycznych UR - wizyta delegacji z Narodowego Uniwersytetu Medycznego w Ivano-Frankivsku

W dniu 3 listopada 2021 r. Kolegium Nauk Medycznych UR gościło delegację zagraniczną z Narodowego Uniwersytetu Medycznego w Ivano-Frankivsku na czele z Dyrektorem Collegium Medicum dr. n. med. Aleksandrem Bulbuk. W spotkaniu z władzami Dziekańskimi Kolegium Nauk Medycznych oraz Dyrektorami Instytutów i Jednostek Badawczych KNM, ze strony partnera ukraińskiego udział wzięli także Kierownik Stosunków Międzynarodowych dr n. m. Witalij Osadec, Sekretarz Naukowy dr. n. med. Roman Gan oraz Koordynator Programu Erasmus+ prof. dr. hab. n. med. Ruslan Kozovyi.

Rozmowy przedstawicieli obu uczelni dotyczyły m.in. współpracy w zakresie wymiany pracowników dydaktycznych i naukowych, wymiany studentów, szkolenia personelu, przygotowywania nowych programów dydaktycznych, wspólnych publikacji i organizowania konferencji naukowych. Dużą część rozmów poświęcono realizacji przyszłych wspólnych grantów naukowych, finansowanych ze źródeł krajowych i zagranicznych.

Szczególne zainteresowanie delegacji z Ivano Frankivska stanowiła możliwość wymiany doświadczeń w zakresie tworzenia Centrum Symulacji Medycznej i programów praktycznych szkoleń na odległość. W planach Narodowego Uniwersytetu Medycznego w Ivano Frankivsku jest bowiem stworzenie takiej jednostki na wzór tych funkcjonujących już w Polsce. W czasie wizyty studyjnej goście zagraniczni zapoznali się z programami szkoleń oferowanych w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego, zainicjowane zostały także wspólne rozmowy w zakresie przyszłego projektu międzynarodowego obejmującego rozwój infrastruktury uczelni i programów dydaktycznych.