Nowy rok akademicki na Uniwersytecie Rzeszowskim przyniesie spore zmiany

Nowości i spore zmiany czekają na studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego w nowym roku akademickim. Uczelnia uruchamia nowy kierunek, a od października zajęcia będą odbywać się w trybie mieszanym. Zmieni się również siedziba władz uczelni.

Od poniedziałku Biuro Rektora będzie funkcjonować w dworku na Zalesiu. Część administracyjna głównego budynku przy ulicy Rejtana przechodzi gruntowne zmiany. W planach jest budowa nowej sali senatu, a także remont auli, która będzie mogła pomieścić więcej studentów. Odświeżona zostanie też kondygnacja na parterze, a także dobudowane zostanie dodatkowe piętro.

To nie koniec nowości. Uczelnia uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych - bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych w podmiotach leczniczych. Kolegium Nauk Społecznych we współpracy z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej prowadzi też nabór na studia podyplomowe ze specjalizacją audytu wewnętrznego. Rekordy popularności na największej uczelni w regionie bije kierunek lekarski. W tym roku na 80 miejsc chętnych było ponad 2400 osób.

W nowym roku akademickim z powodu pandemii kształcenie na Uniwersytecie Rzeszowskim będzie przebiegać w trybie mieszanym. W przypadku zajęć w formie tradycyjnej obowiązywać będzie nakaz noszenia maseczek lub przyłbic.

Nowy rok akademicki na Uniwerystecie Rzeszowskim przyniesie spore zmiany