Dr Paweł Wisz - pierwszym chirurgiem w Polsce, który ma uprawnienia do szkoleń lekarzy w pracy z robotem da Vinci.

Dr Paweł Wisz - pracownik Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego pierwszym chirurgiem w Polsce, który ma uprawnienia do szkoleń lekarzy w pracy z robotem da Vinci

Dr Paweł Wisz pracownik Kolegium Nauk Medycznych otrzymał jako pierwszy w Polsce uprawienia w zakresie proktoringu - szkolenia lekarzy przygotowujących się do stosowania systemu robotycznego da Vinci na teranie Polski. Pan dr Paweł Wisz zasiada w Zarządzie Europejskiego Towarzystwa Urologicznego w sekcji roboczej, odpowiada za standaryzację szkoleń z chirurgii robotycznej. Na codzień pracuje w Kolegium Nauk Medycznych na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz w krakowskim Szpitalu w Klinach.

Jesteśmy niezwykle dumni, że pierwsza osoba posiadająca uprawnienia to pracownik z Kolegium Nauk Medycznych UR, który posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie leczenia rakaprostaty z użyciem robota da Vinci, oraz jako jedyny Polak pełni prestiżową funkcję w Zarządzie Europejskiego Towarzystwa Urologicznego.

Więcej informacji na:

3B65F2F8-0BC7-4F9E-85A1-C7FC0E4A9FB0.jpeg [42.82 KB]