Wizyta w Kolegium Nauk Medycznych dr. hab. n.med. Zbigniewa Żylicza

W dniach 21-23 sierpnia 2022 r. Kolegium Nauk Medycznych UR gościło Pana dra hab. n.med. Zbigniewa Żylicza. Tematyką spotkań Pana Profesora z Władzami Kolegium była przyszła współpraca naukowa i dydaktyczna. Pan Profesor od 1 października 2022 r. będzie profesorem wizytującym KNM.

Profesor Zbigniew Żylicz to onkolog i lekarz medycyny paliatywnej mieszkający w Holandii, pracujący w Szwajcarii, Holandii i Wielkiej Brytanii. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej, twórca ruchu hospicyjnego w Holandii,

Wizyta Pana Profesora Zbigniewa Żylicza odbyła się w ramach realizowanego przez Kolegium Nauk Medycznych projektu „Nowa Przestrzeń Naukowca #KNM”, którego celem jest wzmocnienie Uniwersytetu Rzeszowskiego w drodze do umiędzynarodowienia poprzez budowanie wizerunku UR jako uczelni przyjaznej i atrakcyjnej dla cudzoziemców.

9D03184C-61E0-4B90-9CB6-1A402D2D094E.jpeg [443.65 KB]