Międzynarodowe Sympozjum  Nursing ofthe 21st Century in the Process of Changes

W dniach 8-9 września 2022 roku w Nitrze na Słowacji odbyło się Międzynarodowe Sympozjum  Nursing ofthe 21st Century in the Process of Changes”. Organizatorem sympozjum był Wydział Nauk Społecznych i Opieki Zdrowotnej Uniwersytetu Konstantyna Filozofa w Nitrze (Słowacja), przy współpracy z Wydziałem Zdrowia Uniwersytetu w Debreczynie (Węgry), Wydziałem Nauk o Zdrowiu Południowoczeskiego Uniwersytetu w Czeskich Budziejowicach (Czechy) i Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego.  To cykliczne sympozjum ma już 20-letnią tradycję, a UR jest partnerem i współorganizatorem od 2010 roku.

W ciągu dwóch dni uczestnicy ze Słowacji, Czech, Węgier, Austrii i Polski przedstawili 77 prac w 9 sesjach. Uniwersytet Rzeszowski reprezentowało sześciu pracowników, którzy przedstawili 8 prac.

Sympozjum było okazją do wymiany doświadczeń i wyników badań, stworzyło także możliwość dalszej współpracy dla medycznych środowisk naukowych.  Kolejne XV. sympozjum będzie organizowane przez KNM we wrześniu 2023 w Rzeszowie.