Finał XII Międzyuczelnianej Olimpiady Pielęgniarskiej

20 maja 2022 r.   w Państwowej Uczelni Zawodowej im.  Ignacego Mościckiego odbył się   trzeci etap XI Międzyuczelnianej Olimpiady Pielęgniarskiej im. dr Janiny Fetlińskiej, w którym wzięło udział  24 studentów – Finalistów z  dwunastu uczelni wyższych. Pomysłodawcą i inicjatorem Olimpiady w obecnej formule była Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa (obecnie Uniwersytet Opolski) w Opolu, a na patrona tego przedsięwzięcia wybrała dr Janinę Fetlińską, pielęgniarkę, Senatora Rzeczypospolitej Polskiej, nauczyciela akademickiego. Olimpiada Pielęgniarska współorganizowana  corocznie  przez coraz liczniejszą grupę uczelni  jest kontynuacją i podtrzymywaniem  tradycji  olimpiady zawodowej w kształceniu pielęgniarek. We wcześniejszych systemach kształcenia pielęgniarek w Olimpiadzie Pielęgniarskiej uczestniczyli wszyscy uczniowie /słuchacze szkół pielęgniarskich ostatniego roku kształcenia przygotowującego do zawodu pielęgniarki/pielęgniarza. Aktualnie Olimpiada jest dedykowana  studentom trzeciego roku pielęgniarstwa studiów pierwszego stopnia (licencjackich). Odbywa się w trzech etapach. Pierwszy i drugi etap przeprowadza się w uczelniach, a trzeci etap- finałowy odbywa się w tej uczelni, której student w poprzedniej edycji Olimpiady zdobył I miejsce i tytuł Laureata.

W 2021 roku podczas XI Finału Międzyuczelnianej Olimpiady Pielęgniarskiej im. dr Janiny Fetlińskiej  organizowanego przez Uniwersytet Rzeszowski tytuł Laureata zdobyła studentka pielęgniarstwa  z Państwowej Uczelni Zawodowej im.  Ignacego Mościckiego i dlatego organizatorem XII Finału tegorocznej Olimpiady była uczelnia z Ciechanowa.

W trakcie Finału  studenci, którzy  zakwalifikowali się  do III etapu przedstawili prezentację multimedialną na jeden z wybranych  przez siebie tematów:

1. Multimedia – narzędziem pracy pielęgniarki/pielęgniarza,
  2. Autonomia w pracy pielęgniarki/pielęgniarza.

Oceny punktowej prezentacji dokonali powołani członkowie Komisji Finału Olimpiady.

Laureatami tegorocznego Finału XII  Międzyuczelnianej Olimpiady Pielęgniarskiej im. dr Janiny Fetlińskiej   zostali studenci, którzy otrzymali największą liczbę punktów:

I miejsce i Tytuł Laureata  - studentka Collegium Witelona, Uczelnia Państwowa  w Legnicy.

II miejsce i Tytuł Laureata  - studentka z Małopolskiej Uczelni Państwowej im. Rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu.

Cieszymy się bo Laureatką III miejsca i tytuł Laureata zdobyła Marta Wawrzonek - studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Finał XII Międzyuczelnianej Olimpiady PielęgniarskiejFinał XII Międzyuczelnianej Olimpiady Pielęgniarskiej

Finał XII Międzyuczelnianej Olimpiady Pielęgniarskiej

Od lewej: dr n.o zdr. Małgorzata Gajdek, studentki finalistki – Dominika Sobolak i Marta Wawrzonek oraz dr n.med. Małgorzata Marć

Relacja w mediach

Gratulujemy Wszystkim – Laureatom i Finalistom tegorocznego Finału!!!

Zgodnie z tradycją przyszłoroczny XIII Finał Międzyuczelnianej Olimpiady Pielęgniarskiej odbędzie się w Collegium Witelona Uczelni Państwowej  w Legnicy.