Sokoli – ponownie Drużynowym Mistrzem Polski w Fitness

Z 16 złotymi, 8 srebrnymi i 6 brązowymi medalami oraz tytułem Drużynowych Mistrzów Polski wrócili zawodnicy TG „Sokół” Rzeszów ze Zblewa (woj. pomorskie), gdzie – w ramach 3 dniowego Festiwalu Sportu – odbyły się m.in. Mistrzostwa Polski Fitness w ramach World Fitness Federation - World Body Building Federation (WBBF-WFF) – najstarszej (od 1968 roku) i najbardziej prestiżowej (zrzeszającej 138 krajów z całego świata) światowej federacji kulturystyki, Fit Kids i fitnessu gimnastycznego.
Powyższe osiągnięcia to m.in. zasługa trenerów związanych z Naszym Uniwersytetem: Aleksandry Szczypek (studentka 2 roku wychowania fizycznego INoKF-UR) i dra Grzegorza Bielca (adiunkt dydaktyczny INoKF - UR) oraz choreografów: Oliwii Traciak (broniąca magisterium w br. na kierunku wychowanie fizyczne INoKF-UR) i Pauliny Materni (studentka 2 roku wychowania fizycznego INoKF-UR). Osiągniecia klubu uświetniły przypadający w tym roku jubileusz 155-lecia ruchu sokolego na ziemiach polskich, związany z powstaniem pierwszego polskiego klubu sportowego („Sokół”) we Lwowie w 1867 r. Sympatyków fitnessu zapraszamy kolejną imprezę: Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Fit Kid, które odbędą się w dniach 18-19 czerwca w Rzeszowie w hali Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletyczne UR, podczas których rzeszowscy „Sokoli” będą bronić m.in. tytułu Drużynowego Mistrza Polski również i tej federacji – zdobytego w Warszawie w ubiegłym roku.