Stypendia dla studentów medycyny, pielęgniarstwa lub ratownictwa medycznego

Stypendia dla studentów kierunków medycznych, pielęgniarstwa lub ratownictwa medycznego

Gmina Kluczbork udziela stypendiów dla studentów kierunków medycznych, pielęgniarstwa lub ratownictwa medycznego, którzy będą chcieli podjąć pracę w kluczborskim szpitalu. Stypendia wynoszą 2000 zł miesięcznie (medycyna, w trakcie trwania roku akademickiego), oraz 1000 zł lub 1200 zł miesięcznie (studenci kierunków pielęgniarstwo lub ratownictwo medyczne). Oferta skierowana jest do studentów wszystkich uczelni, a stypendia Gminy Kluczbork mogą łączyć się z innymi stypendiami (np. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego).

Nabór wniosków trwa od 1. czerwca do 10. września.

Chcemy w ten sposób aktywnie wspierać Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku w poszukiwaniu kadr, jak również zachęcić młodych ludzi do tego, aby wracali do pięknego Kluczborka, współtworzyli naszą wspólnotę lokalną i aby czuli się tutaj dobrze. Ale tą ofertą chcemy zainteresować też osoby pochodzące z innych miast, ponieważ wiemy, że warto przyjechać do Kluczborka.

Poniżej znajdziecie Państwo wszystkie niezbędne dokumenty, informacje i wnioski. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z Wydziałem Promocji i Rozwoju Gminy tel. 0048 77 418 14 81 wew. 285 lub 206 email: promocja@kluczbork.pl

Więcej informacji znajduje się TUTAJ