Pismo Prezesa PARP do Rektorów uczelni wyższych

Szanowni Państwo,

Z prawdziwą przyjemnością przedstawiam Państwu projekt edukacyjny Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości o nazwie ,,Akademia PARP". Celem Akademia PARP - portalu e-learningowego, uruchomionego w ramach Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości i działającego pod adresem https://www.parp.gov.pl/component/site/site/kursy-online,  jest dostarczenie wszystkim zainteresowanym wiedzy z obszaru zakładania i prowadzeniu działalności gospodarczej. W obliczu zagrożenia pandemią dotychczasowe sposoby nauczania uległy znacznej modyfikacji Coraz więcej osób korzysta z zasobów edukacyjnych dostępnych za pośrednictwem lnternetu. Również Akademia PARP cieszy się rosnącym zainteresowaniem użytkowników. Na naszym portalu zarejestrowało się już blisko 50 tysięcy osób, które uzyskały ponad 40 tysięcy certyfikatów potwierdzających odbycie kursów. Dotychczas w ramach Akademii opublikowano 32 kursy pogrupowane w pięciu obszarach tematycznych: ,,Finanse", ,,Marketing", ,,Prawo", ,,Zarządzanie", ,,Kompetencje". Oferta edukacyjna Akademii jest stale poszerzania, również przy udziale jej użytkowników, którzy mogą przesyłać propozycje nowych kursów oraz recenzować te, które zostały już opublikowane. Wiemy, że wśród osób korzystających z zasobów Akademii PARP są również studenci i pracownicy uczelni. Zdajemy sobie sprawę, że nasza oferta, skierowana w pierwszym rzędzie do przedsiębiorców, nie może zastąpić kształcenia akademickiego, oferowanego przez Państwa uczelnie. Może natomiast stanowić ciekawy materiał wspierający oraz uzupełniający proces nauczania akademickiego. Kursy Akademii PARP mogą być szczególnie przydatne dla studentów kierunków innych niż ekonomiczne, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z obszaru zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej.
Serdecznie proszę Państwa o rozpowszechnienie informacji o ofercie Akademii PARP wśród studentów i pracowników kierowanych przez Państwa uczelni. Ze swej strony zapraszam również do współtworzenia portalu, w tym do nadsyłania propozycji oraz pomocy
w przygotowaniu nowych kursów.

Mając nadzieję na dalszą współpracę z Państwa strony, proszę o kierowanie wszystkich uwag i sugestii dotyczących działalności Akademii PARP na adres p. Michała Polańskiego, dyrektora Departamentu Wsparcia Przedsiębiorczości, który nadzoruje działalność portalu (tel. 48 22 432 86 42, e-mail: michal-polanski@parp.gov.pl).

Z wyrazami szacunku,
Małgorzata Oleszczuk