Dr hab. n.med. Andrzej Przybylski, prof. UR doradcą panelu ekspertów Komisji Europejskiej

Pan dr hab. n.med. Andrzej Przybylski, prof. UR, pracownik Kolegium Nauk Medycznych UR został wybrany jako doradca panelu ekspertów Komisji Europejskiej w dziedzinie urządzeń medycznych i diagnostycznych urządzeń medycznych in vitro (Medical devices and in vitro diagnostic medical devices).

Jako jeden z kilku polskich naukowców będzie brał czynny udział w ocenie nowych technologii medycznych, projektów badawczych oraz tworzenia wytycznych i regulacji europejskich w tej dziedzinie.

Pozwoli to na poszerzenie kontaktów naszej Uczelni z wiodącymi ośrodkami naukowo-badawczymi w Europie i na świecie.

Prof. Andrzej Przybylski do Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego i do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, przeniósł się z Instytutu Kardiologii w Warszawie. Jest autorem ponad 120 prac oryginalnych i poglądowych opublikowanych w renomowanych pismach kardiologicznych oraz pierwszej monografii w języku polskim poświęconej problematyce implantowanych kardiowerterów-defibrylatorów, która doczekała się już dwóch wydań. Od początku pracy zawodowej zajmuje się problematyką elektrokardioterapii. Jest ekspertem w dziedzinie wszczepialnych urządzeń kardiologicznych (stymulatory serca, defibrylatory, terapia resynchronizująca).

Od 2019 roku pełni funkcję Przewodniczącego Sekcji Rytmu Serca PTK.

Przybylski Andrzej - dr hab. n. med.jpg [162.22 KB]