STUDENCKIE SPOTKANIA W INSTYTUCIE POLONISTYKI I  DZIENNIKARSTWA

Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na czwarte spotkanie z cyklu Miejsca świata

Miejsca świata: Wiedeń

z udziałem

Anny Gutowskiej
(Universität für Musik und darstellende Kunst, Wien)

w dniu 31 maja 2021 roku o godz. 18.00.

Prowadzące: Joanna Rusin, Kinga Siewierska, Wiktoria Żelichowska

Organizacja: Krystyna  Gielarek-Gorczyca, Anna Jamrozek-Sowa

Anna Gutowska.jpg [130.70 KB]

Anna Gutowska
- światowej sławy skrzypaczka, magister sztuki. Jest rodowitą rzeszowianką, absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie, Konserwatorium w Lozannie oraz Uniwersytetu Muzyki i Sztuki Dramatycznej w Wiedniu, gdzie od kilkunastu lat pracuje, doskonaląc grę studentów na skrzypcach. Artystka jest laureatką licznych konkursów muzycznych, a jej wirtuozerię podziwiają melomani wielu krajów i kilku kontynentów. Talent muzyczny połączony z iście Sienkiewiczowską pasją podróżniczą  czynią z Anny Gutowskiej „obywatelkę świata”, człowieka otwartego na ludzi innych kultur i cywilizacji. Wspominając w jednym z wywiadów swoje międzynarodowe przyjaźnie z Japonką i Argentyńczykiem, skrzypaczka podkreśla: „Dzięki nim wiem, że poznawanie ludzi odległych kulturowo daje szansę dotknięcia czegoś nieznanego, czego nie mają w sobie Europejczycy”. Artystka nie zapomina o rodzinnym Rzeszowie i regularnie, co roku koncertuje w Filharmonii Rzeszowskiej. Od 2010 r.  wykłada na organizowanych w lipcu w Łańcucie  Międzynarodowych Kursach Muzycznych.

Wykład dostępny online na platformie Zoom

Plakat Studenckie Spotkania IPiD, Wiedeń 31.05.21.jpg [11.34 MB]