Informacje dotyczące legitymacji studenckich i elektronicznego konta studenckiego dla studentów rozpoczynających studia w roku akademickim 2021/2022

Po odebraniu legitymacji studenckiej należy ją aktywować przez stronę internetową konto.ur.edu.pl, zgodnie z podaną poniżej instrukcją:

Instrukcja aktywacji legitymacji studenckiej

Konto mogą aktywować studenci posiadający ważną Elektroniczną Legitymację Studencką. Aby aktywować konto należy:

1. Wejść na stronę konto.ur.edu.pl i kliknąć „Wyślij hasło na adres e-mail”
  2. W polu „Login” wprowadzić swój login wraz z domeną „@stud.ur.edu.pl”
    Login tworzony jest według wzoru (bez polskich znaków):
    [pierwsza_litera_imienia]+[pierwsza_litera_nazwiska]+[nr_albumu]
    Należy zwrócić uwagę, że nr albumu jest numerem sześciocyfrowym odczytanym z elektronicznej legitymacji studenckiej
    Przykład: Jan Kowalski o numerze albumu 012345 wpisze w polu „Login” jk012345@stud.ur.edu.pl
  3. W polu „Adres e-mail” wpisać adres e-mail wykorzystywany w procesie rekrutacji (adres e-mail przeniesiony do systemu Wirtualnej Uczelni)
  4. Po zaznaczeniu „Nie jestem robotem” kliknąć „Wyślij”

Na podany adres e-mail zostanie wysłany link służący do ustalenia własnego hasła. Po prawidłowej zmianie hasła konto jest aktywne.

Elektroniczne konto studenckie daje dostęp między innymi do następujących systemów funkcjonujących na Uniwersytecie Rzeszowskim: