Spotkanie świąteczne w Katedrze Lingwistyki Stosowanej

Od momentu powstania w 2017 roku w okresie świąteczno-noworocznym w Katedrze Lingwistyki Stosowanej (Instytut Neofilologii, Kolegium Nauk Humanistycznych) organizuje się doroczne spotkania świąteczne. Zatem nie dając się zmóc pandemii Studenckie Koło Naukowe Lingwistów POLIGLOCI pod wodzą pani prezes Olgi Ludery oraz przy wsparciu opiekunek koła dr Agnieszki Buk i dr Ewy Kusz postanowiło podtrzymać tę chwalebną tradycję. I choć tym razem musieliśmy się obyć bez składkowych mandarynek i pierogów, to nie zabrakło ciepłych rozmów, rewii wspomnień oraz koncertu kolęd.

Spotkanie zostało urozmaicone prezentacją zdjęć o tematyce świąteczno-lingwistycznej, nadesłanych przez studentów w ramach konkursu, a którego laureatami zostały Magdalena Poczesna, Julia Rozmus, Patrycja Pietryka, Olga Ludera oraz Katarzyna Wojdak.

Z archiwalnych zdjęć studentów i wykładowców skompilowano prezentację, ukazującą – zwłaszcza studentom I roku – jak barwne niegdyś bywało życie akademickie, hen w zamierzchłych czasach przed covidem. Zaproszeni goście byli zadziwieni szeroką paletą projektów studenckich, różnobarwnością wrażeń z wizyty studyjnej na Malcie i wyjazdu projektowego w Beskid Niski czy też wrażeniami z gier terenowych organizowanych w ramach zajęć językowych.

Grupa wokalna złożona ze studentów i wykładowców zachwyciła wszystkich natomiast multilingwalnym wykonaniem „Cichej Nocy” i innych kolęd przy akompaniamencie własnym.  Koordynatorkami projektu były dr Ewa Kusz oraz studentki, Julia Rozmus oraz Karolina Kloc, która wspierana przez swą muzykalną rodzinę zajęła się montażem filmu. Zapraszamy do wysłuchania!

Magdalena Poczesna, IV rok.jpg [3.98 MB]

Magdalena Poczesna, I rok studia II stopnia