Interreg logo.png [53.86 KB]

Rekrutacja na szkolenia w ramach projektu PLSK.03.01.00-SK-0196/18 pt. Szlaki turystyczne pogranicza słowacko-polskiego jako narzędzie edukacji zawodowej dla utrzymania młodych ludzi w regionie w ramach programu Interreg Polska-Słowacja 2014-2020 finansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego została przedłużona do 10 listopada br.

Celem  projektu jest wspieranie działań edukacyjnych w formie kompleksowych kursów tematycznych dla potencjalnych przewodników turystów indywidualnych i grup turystycznych.

W szkoleniach uczestniczyć mogą studenci oraz uczniowie wyższych klas szkół ponadpodstawowych.

Szkolenia będą prowadzone w ramach następujących bloków tematycznych:

1. Turystyka w regionie karpackim;
  2. Kształtowanie tożsamości marki miejsca (regionu, miasta, gminy, osiedla) z elementami PR i MR;
  3. Wykorzystanie pól bitew w turystyce i promocji lokalnej;
  4. Przeszłość polsko-słowackiej granicy jako element kształtujący tożsamość lokalną;
  5. Dziedzictwo kulturowe w rozwoju społeczności lokalnych.

Maksymalna liczba uczestników szkolenia wynosi 100 osób – po 20 dla każdego modułu szkoleniowego. Dana osoba może uczestniczyć tylko w jednym szkoleniu tematycznym. Szkolenia są bezpłatne. Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe. Szkolenia będą się odbywać w systemie hybrydowym. Przewiduje się, że większość szkolenia zostanie przeprowadzona zdalnie przez wzgląd na sytuację epidemiologiczną. Przewiduje się także przeprowadzenie części zajęć w formie kontaktu bezpośredniego w siedzibie Beneficjenta.

Formularz rekrutacyjny oraz regulamin rekrutacji i uczestnictwa w szkoleniach znajduje się na stronie: