Projekty MNiSW w ramach programu „Doskonała nauka”

Z satysfakcją informujemy, że trzy projekty złożone przez naukowców z Kolegium Nauk Humanistycznych uzyskały dofinansowanie w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pt. „Doskonała nauka”.

Przedmiotem programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu prezentację osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, poprzez organizację konferencji naukowych oraz wydawanie monografii naukowych.

Projekty, które uzyskały dofinansowanie:

• Żydzi w kulturze muzycznej Galicji, kierownik dr hab. Ewa Nidecka, prof. UR, kwota finansowania 26 896,00 zł
  • Język i literatura rosyjska w przestrzeni interkulturowej, kierownik dr Anna Rudyk, kwota finansowania 43 179,00 zł
  • Organizacja Międzynarodowego Kolokwium Lingwistycznego "Kontrasty wewnątrz- i międzyjęzykowe", kierownik dr Iwona Szwed, kwota finansowania 86 650,00 zł

Autorkom wniosków serdecznie gratulujemy!

LOGO_MNiSW_-_PL.jpg [897.00 KB]