Komunikat Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego z 28 kwietnia 2021 r.

Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego

z dnia 28 kwietnia 2021 r.

W związku z decyzjami Rządu RP z dnia 28.04.2021 r. dotyczącymi podjęcia środków niezbędnych w walce z wirusem SARS-CoV-2 w celu zachowania jak największego dystansu społecznego poprzez ograniczenie bezpośrednich kontaktów, mając na uwadze § 11 ust. 3 Zarządzenia nr 11/2021 Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego z dnia 27 stycznia 2021 r. w sprawie organizacji zajęć w semestrze letnim 2020/2021 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, informuję, że:

1. Od 4.05.2021 r. kształcenie na Uniwersytecie Rzeszowskim będzie odbywało się z  wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (w formie zdalnej), z wyłączeniem zajęć, w przypadku których efekty uczenia się nie mogą być w pełni zrealizowane w takiej formie, w szczególności zajęć kształtujących umiejętności praktyczne oraz pracowni dyplomowych na ostatnim semestrze studiów. Listę kierunków studiów, w ramach których zajęcia mogą odbywać się w formie kontaktu bezpośredniego, określa załącznik do niniejszego komunikatu.
  2. Na uzasadniony wniosek nauczyciela akademickiego, od 4.05.2021 r. dziekan kolegium może wyrazić zgodę na prowadzenie w siedzibie Uczelni zajęć przewidzianych w programie studiów do realizacji na ostatnim roku studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia i jednolitych studiów magisterskich niezależnie od kierunku studiów, w szczególności seminariów dyplomowych, o ile istnieje możliwość zachowania reżimu sanitarnego podczas ich realizacji.
  3. Zajęcia w ramach kształcenia doktorantów, na studiach podyplomowych oraz innych formach kształcenia od 4 maja 2021 r. są realizowane w formie zdalnej, z wyłączeniem zajęć, w przypadku których efekty uczenia się nie mogą być w pełni zrealizowane w takiej formie.
  4. Praktyki zawodowe mogą być realizowane zgodnie z dotychczasowym harmonogramem, o ile umożliwia to podmiot, w którym jest ona odbywana.
  5. Biblioteka UR od 4 maja 2021 r. będzie czynna z  zachowaniem reżimu sanitarnego, o ile przepisy nadrzędne lub wytyczne Rządu RP lub GIS nie będą stanowiły inaczej. Dostęp do zbiorów bibliotecznych (w formie skanów) jest również możliwy poprzez złożenie zamówienia za pośrednictwem formularza online umieszczonego na stronie BUR.
  6. W siedzibie UR mogą być prowadzone badania naukowe z zachowaniem reżimu sanitarnego.
  7. Praca administracji UR w okresie od 4 maja 2021 r. świadczona jest w siedzibie Uczelni. Kierownicy poszczególnych jednostek mają obowiązek organizować pracę podległych działów w taki sposób, aby w jak największym stopniu ograniczyć bezpośrednie kontakty pracowników uwzględniając w szczególności konieczność wykorzystania przez pracowników zaległych urlopów wypoczynkowych w przypadku, gdy ich obecność w siedzibie UR nie jest niezbędna dla zapewnienia ciągłości funkcjonowania Uczelni.
  8. W zakresie nieobjętym niniejszym komunikatem, a dotyczącym realizacji zajęć lub innych zadań w budynkach Uczelni decyzje podejmuje każdorazowo Rektor na wniosek kierownika jednostki organizacyjnej UR.

R e k t o r

Uniwersytetu Rzeszowskiego

prof. dr hab. Sylwester Czopek

Kierunki studiów, w ramach których zajęcia mogą odbywać się w formie kontaktu bezpośredniego