Wyniki konkursu na recenzję literacką

Zakończył się zorganizowany przez Sekcję Literaturoznawców Koła Naukowego Polonistów pierwszy konkurs na recenzję literacką.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem uczennic i uczniów szkół średnich z Podkarpacia oraz rzeszowskich studentek i studentów; łącznie nadesłano kilkadziesiąt recenzji utworów prozatorskich, które ukazały się nie wcześniej niż w 2019 roku.

Nagrodzone osoby otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

W kategorii uczniowskiej przyznano trzy nagrody oraz trzy równorzędne wyróżnienia:

• I miejsce: Jadwiga Strzelec, Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek imienia Jana Pawła II w Rzeszowie
  • II miejsce: Karolina Trawińska, Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie
  • III miejsce: Olga Kusek, I Liceum Ogólnokształcące imienia Stanisława Konarskiego w Mielcu
  • Wyróżnienie: Adam Domański, Liceum Ogólnokształcące imienia generała Władysława Andersa w Lesku
  • Wyróżnienie: Julia Pietkiewicz, Liceum Ogólnokształcące imienia Tadeusza Kościuszki w Ropczycach
  • Wyróżnienie: Milena Wiater, IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie

W kategorii studenckiej przyznano trzy nagrody:

• I miejsce: Natalia Toropiła, Uniwersytet Rzeszowski
  • II miejsce: Magdalena Szeliga, Uniwersytet Rzeszowski
  • III miejsce ex aequo: Liwia Gałuszka i Piotr Wojtaszek, Uniwersytet Rzeszowski

Wszystkim uczestniczkom i uczestnikom serdecznie gratulujemy. Nagrodzone recenzje zostaną przekazane redakcji kwartalnika literacko-artystycznego „Fraza”, wybrane spośród nich teksty zostaną opublikowane w jednym z tegorocznych numerów pisma. Redakcja skontaktuje się z ich autorkami i autorami w późniejszym terminie.

Regulamin konkursu >>