Spotkania Warsztatowe IPID

Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na pierwsze spotkanie z nowego cyklu Podzielmy się doświadczeniem

Seria I
Ucząc języka polskiego za granicą

mgr Marcin Raiman

(Uniwersytet Jagielloński)

Ucząc języka polskiego w Brazylii

w dniu 22 marca 2021r.  o godz. 18.00

Marcin Raiman jest absolwentem studiów hungarystycznych i portugalistycznych oraz nauczania języka polskiego jako obcego na UJ. Pasję do języków obcych i zainteresowanie innymi kulturami łączy z uczeniem obcokrajowców języka polskiego. Przez 7 lat pracował jako lektor języka polskiego na Uniwersytecie Federalnym Parany w Kurytybie (Brazylia). Obecnie przygotowuje doktorat nt. obecności języka polskiego w brazylijskiej przestrzeni publicznej i  planuje kolejne wyjazdy na zagraniczne uczelnie, które oferują zajęcia z języka polskiego.

Prowadząca spotkanie: Anna Jamrozek-Sowa

Wykład dostępny online na platformie MS Teams. Kod dostępu dla społeczności akademickiej UR (domena: ur.edu.pl): 639fv4y

Osoby spoza Uniwersytetu Rzeszowskiego, które chciałyby uczestniczyć w spotkaniu, proszone są o kontakt mailowy z Sekretariatem Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa: ipid@ur.edu.pl

Plakat Spotkania Warsztatowe IPID 22 marca 2021.jpg [1.86 MB]