Spotkanie Naukowe Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa UR

Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na wykład w trybie zdalnym

Dr. Michała Żmudy
(Uniwersytet Rzeszowski)

Materialne okna z widokiem na niematerialne krajobrazy. Dyskursywne i medialne aspekty interfejsów gier

w dniu 18 stycznia 2021 roku o godz. 17.00.

Michał Żmuda jest doktorem nauk humanistycznych, adiunktem zatrudnionym w Instytucie Polonistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Interesuje się antropologią literatury oraz mediami jako technicznymi podmiotami kultury. Jest absolwentem programu Fulbrighta i stypendystą Narodowego Centrum Nauki. Dzięki tym projektom odbył staże naukowe w Wydziale Mediów Porównawczych Massachusetts Institute of Technology, także w Centrum Badania Gier w IT University of Copenhagen. Obecnie bada interfejsy graficzne i narracje interaktywne jako zjawiska medialne, które nie tylko były projektowane pod wpływem określonych dyskursów (np. cybernetyki, kapitalizmu…), ale także technicznie wcielają te dyskursy w życie. Wkrótce ukaże się jego książka „Zgrywanie literatury” poświęcona medialnym związkom gier cyfrowych z literackością.

Wykład dostępny online na platformie MS Teams. Kod dostępu dla społeczności akademickiej UR (domena: ur.edu.pl): upt5rz1

Osoby spoza Uniwersytetu Rzeszowskiego, które chciałyby uczestniczyć w spotkaniu, proszone są o kontakt mailowy z Sekretariatem Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa: ipid@ur.edu.pl

Plakat styczen 2.jpg [2.30 MB]