Pożegnanie

Barbara-Greszczuk-300x270.jpg [19.32 KB]

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarła

Prof. dr hab. Barbara Greszczuk

Profesor Barbara Greszczuk pracowała w Instytucie Filologii Polskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie i Uniwersytetu Rzeszowskiego w latach 1973-2002. Od 1993 do 1996 była Zastępczynią Dyrektora Instytutu Filologii Polskiej, a w latach 1996–2002 kierowała Zakładem Polszczyzny Historycznej i Dialektologii. Od roku 2002 podjęła pracę w Instytucie Filologii Polskiej na  Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach (przekształconej następnie w Uniwersytet Jana Kochanowskiego). W latach 2008–2012 pełniła funkcję dyrektora Instytutu Filologii Polskiej w kieleckiej uczelni.

Prof. dr hab. Barbara Greszczuk pozostanie w naszej pamięci jako wybitna językoznawczyni, której szczególnym obszarem zainteresowania była dialektologia, lingwistyka diachroniczna, onomastyka i biblistyka.

Non omnis moriar...

Msza pogrzebowa odbędzie się w czwartek 21 stycznia 2021 roku w Kościele pod wezwaniem Św. Judy Tadeusza w Rzeszowie przy ul. Wita Stwosza o godz. 12.30. Pogrzeb na cmentarzu Pobitno.

Janusz Pasterski

Dyrektor Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa UR