Master of Didactics

Z przyjemnością informujemy, że Pani dr Marta Dick-Bursztyn (Instytut Neofilologii, Kolegium Nauk Humanistycznych, UR) ukończyła dwutygodniowy kurs w Instytucie Edukacji (IOE) w University College London (UCL), w ramach projektu Mistrzowie Dydaktyki (ang. Masters of Didactics). Szkolenie będzie miało swoją kontynuację w wersji hybrydowej w najbliższych tygodniach, a w kolejnym semestrze odbędzie się spotkanie koordynujące z autorkami i instruktorkami kursu Dr. Clare Bentall i Dr. Harriet Harper (University College London).

Uruchomiony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki projekt Mistrzowie Dydaktyki, współfinansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, wspiera innowacyjność i doskonalenie procesów dydaktycznych, poprawę nauczania (rozwój pedagogiczny) oraz lepsze rozpoznawanie i promocję tutoringu.

Proponowane podczas kursu rozwiązania pokazują znaczenie międzynarodowych trendów w rozwijaniu i wzmacnianiu uczenia się i nauczania, które to procesy powinny być zorientowane na aktywizowaniu studentów i akcentują potrzebę stałego doskonalenia umiejętności nauczycieli akademickich w tym zakresie.

Pani dr Marcie Dick-Bursztyn gratulujemy i życzymy sukcesów w promowaniu nowych rozwiązań edukacyjnych w swojej pracy.