W ostatnim czasie, w ramach realizowanego przez Uniwersytet Rzeszowski projektu: „Jednolity Program Zintegrowany Uniwersytetu Rzeszowskiego – droga do wysokiej jakości kształcenia” finansowanego przez Unię Europejską, nasz pracownik, dr. Maciej Dębiec odbył miesięczny staż w Stanach Zjednoczonych. Od połowy lutego do połowy marca przebywał gościnnie na amerykańskiej uczelni University of West Alabama w Livingston, Alabama. Podstawowym celem projektu  było zapoznanie się ze sposobem organizacji studiów, prowadzenia zajęć oraz rekrutacji studentów archeologii, muzeologii i historii oraz wymiana doświadczeń pomiędzy uczelniami. Pobyt zaowocował m.in. zacieśnieniem współpracy pomiędzy Uniwersytetem Rzeszowskim a Uniwersytetem w Alabamie poprzez podpisanie umowy o wymianie uczelnianej w ramach programu Erasmus. Już od następnego roku akademickiego studenci rzeszowscy będą mieli okazję wyjechać do Stanów Zjednoczonych i spędzić tam semestr. Jesienią Prof. Ashley Dumas, która była opiekunem ze strony amerykańskiej w trakcie stażu, będzie prawdopodobnie miała okazję odwiedzić Uniwersytet Rzeszowski z gościnną serią wykładów dla studentów i doktorantów.