Malarstwo

Grafika Projektowa

Rysunek

Rzeźba

Dnia 6.02 br. - po b. ciężkiej chorobie zmarła Barbara Gmiter (72 l.), wieloletnia dyrektorka jarosławskiego „Plastyka”.07.02.2018 07:52

Dnia 6.02 br. - po b. ciężkiej chorobie zmarła Barbara Gmiter (72 l.)wieloletnia dyrektorka jarosławskiego „Plastyka”. Barbara Gmiter była absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie - Wydział Grafiki w Katowicach. Funkcję dyrektora Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych pełniła od 1981 roku do 2002Jej kadencja była najdłuższą z dotychczasowych, w historii polskiego szkolnictwa art.

Przebrnęła pomyślnie przez trudny okres stanu wojennego i kontynuowała dzieło poprzedników rozbudowując bazę szkoły i modernizując ją w miarę posiadanych środków finansowych. Wyremontowała poddasze w głównym budynku szkoły, unowocześniła internat dziewcząt oraz dokonała niezbędnych zmian w stołówce i kuchni internackiej, rozpoczęła także budowę przewiązki łączącej budynek główny z pawilonem rzeźby. Koniec jej dyrektorowania zbiegł się z reformą szkolnictwa, w wyniku której dotychczasowe PLSP im. St. Wyspiańskiego przekształciło się w Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych..."

ht​tps://ekspresjaroslawski.pl/artykul/zmarla-barbara-gmiter/388807

Pani Dyrektor Barbara Gmiter (07.03.1946- 06.02.2018)