Malarstwo

Grafika

Wydział Sztuki

Aktualności

Informator Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego dla kandydatów na studia (2017/2018)12.01.2017 15:09

Wszystkich zainteresowanych studiowaniem na Wydziale Sztuki zachęcamy do zapoznania się z naszym informatorem na rok akademicki 2017/2018 (w załączniku).

Harmonogramy semestr letni 2016/2017 już dostępne w zakładce harmonogramy (aktualizacja 23.02)17.02.2017 15:20

Harmonogramy semestr letni 2016/2017 już dostępne w zakładce harmonogramy

3 maja 2017 roku w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie odbędzie się V Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA !16.02.2017 18:26

Dorosłej części publiczności zaprezentujemy filmy zgłoszone do Konkursu Głównego w Kategorii Animowany Wideoklip! Wstęp na projekcje połączone z głosowaniem jest bezpłatny.

PPKA- Sztuki Wizualne z oceną pozytywną.15.02.2017 14:18

Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej wydaje ocenę pozytywną w sprawie jakości kształcenia na kierunku Sztuki Wizualne (pierwszego i drugiego stopnia). Szczegóły w załączniku.

Zapraszamy do Zachęty- Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie na wystawę "Życie.Instrukcja", której kuratorką jest Jadwiga Sawicka13.02.2017 12:30

W interdyscyplinarnej i multimedialnej wystawie, oprócz artystów z Polski, Niemiec, Czech, Belgiii i Wielkiej Brytanii biorą ​​udział m.in. Krzysztof Pisarek, Karolina Niwelińska i Justyna Łuczaj-Salej, a także absolwenci Wydziału Sztuki: Bartosz Fic i Marcelina Siwiec. Jest takżej wybór prac studentów WS UR, wykonanych w ramach Działań interdyscyplinarnych, jako projekt związany z wystawą.

Save the date! Na prace konkursowe czekamy tylko do 24 marca br.13.02.2017 11:00

Przypominamy, że wysyłanie zgłoszeń do 16. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii możliwe jest tylko do 24 marca 2017 roku. Ogłoszenie listy laureatów oraz wystawa prac finałowych odbędą się 27 czerwca 2017 roku w nowym pawilonie wystawienniczym Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie - Muzeum nad Wisłą.

Bezpłatne, wieczorowe kursy plastyczne: szkice i studia rysunkowe aktu „z modela"31.01.2017 19:18

Pracownia malarska pod opieką profesorów UR – Antoniego Nikla, Marka Olszyńskiego i Marka Pokrywki - pracowników Zakładu Malarstwa WS UR, prowadzi na rzeszowskim Wydziale Sztuki (do końca lutego br.) bezpłatne, wieczorowe kursy plastyczne: szkice i studia rysunkowe aktu „z modela". Od marca br. zaplanowane są podobne bezpłatne kursy, przygotowujące do egzaminów na studia plastyczne, przede wszystkim skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z regionu Podkarpacia. Będą to zajęcia z zakresu studium rzeźbiarskiego głowy z modela,w glinie.

Konkurs Plastyczny na wykonanie ekslibrisu okolicznościowego „70 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliana Przybosia w Przeworsku”29.01.2017 17:59