Prawo

Administracja I stopnia

Administracja II stopnia

Spotkanie organizowane przez Poradnię Prawną oraz Koła Naukowe - Prawa Ustrojowego Porównawczego oraz Prawa Rodzinnego11.01.2018 11:37

Czy chcesz założyć własne przedsiębiorstwo albo już w takim pracujesz?

Czy Twoi bliscy prowadzą firmę rodzinną, w którą sam jesteś zaangażowany?

Czy w przyszłości chcesz współpracować z przedsiębiorcami prowadzącymi firmy rodzinne?

Czy słyszałeś kiedyś o sukcesji w firmie?

Czy wiesz, że sukcesja to proces prawno-finansowo-administracyjno-psychologiczny?

Czy fascynuje Cię prawo cywilne, w szczególności część dotycząca prawa spadkowego?

Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiesz pozytywnie, wpadnij na wykład!

Kiedy? 18 stycznia (czwartek) godz. 10:00

Gdzie? Wydział Prawa i Administracji, sala nr 13, ul. Grunwaldzka 13

Szczegóły na plakacie oraz na FB - https://www.facebook.com/events/416923242070915

Spotkaniem z Panem mec. Łukaszem Martyncem – prawnikiem, doradcą sukcesyjnym i finansowym oraz Panią Eweliną Szeratics organizuje Poradnia Prawna oraz Koła Naukowe - Prawa Ustrojowego Porównawczego oraz Prawa Rodzinnego. Spotkanie odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji 18 stycznia 2018 roku o godz. 10.00 w sali 13.

Spotkanie to wpisuje się w ogólnopolską kampanię społeczną „Napisz Testament”, której celem jest zwiększenie świadomości prawnej Polaków w dziedzinie testamentów i zachęcenie ich, aby – wzorem państw zachodnich – uwzględniali w tych dokumentach uczelnie wyższe, instytucje kultury, fundacje oraz stowarzyszenia. Wzorem są tu takie państwa jak Belgia, Hiszpania, Finlandia, Włochy, Czechy czy Australia. Spotkanie to ma na celu prowadzić do budowania świadomość prawnej w dziedzinie prawa spadkowego.

Kampania „Napisz Testament” skupia trzynaście organizacji pozarządowych, działających transparentnie oraz według najwyższych standardów etycznych i prawnych. Wśród podmiotów wspierających kampanię „Napisz Testament” są m.in. Stowarzyszenie Notariusz RP, Stowarzyszenie Sędziów IUSTITA, Zrzeszenie Prawników Polskich oraz Federacja Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku.