Wizyta w Muzeum Dobranocek21.03.2013 20:39

W dniu 16 marca 2013 roku grupa studentów II roku Pedagogiki drugiego stopnia (specjalność Psychoprofilaktyka Społeczna i Resocjalizacja) wraz z dr Teresą Mazepą odwiedziła  rzeszowskie „Muzeum Dobranocek”.

Po bajkowej krainie oprowadzał studentów pan Michał Majowicz, który w barwny sposób opowiedział o początkach Muzeum. Powstało ono dzięki prywatnym zbiorom gromadzonym latami przez pana Wojciecha Jamę. Studenci mieli możliwość zapoznania się z zagadnieniami związanymi z animowaniem kultury w środowisku dzięki działaniom Muzeum w Rzeszowie i regionie. Przy okazji studenci  obejrzeli eksponaty związane z dobranockami emitowanymi w czasach PRL, poznali historie ich stworzenia, edukacyjne  funkcje dobranocek oraz technologie powstawania filmów animowanych. Spotkanie zakończyło się pokazem najstarszych polskich dobranocek. Dla wielu studentów było to pierwsze spotkanie z Jackiem i Agatką, czy sympatyczną Gąską Balbinką.

Wizytę w „Muzeum Dobranocek” zorganizowano w ramach zajęć  z „Animacji kultury w środowisku”, które prowadzi dr Teresa Mazepa.