Zajęcia komputerowe dla Seniorów – zakończenie roku akademickiego 2018/201912.06.2019 07:53

Kolejny rok edukacji komputerowej dla seniorów zakończony. We czwartek 6 czerwca 2019 r. nasi wspaniali słuchacze odebrali od nas prowadzących  gratulacje i pochwały za kreatywność i pomysłowość na realizowanym przez nas seminarium medialnym. Podczas ostatnich zajęć obecny był także Pan Dziekan Prof. dr hab. Ryszard Pęczkowski, który pożyczył Seniorom dobrego wakacyjnego czasu i zaprosił na kolejne zajęcia w październiku.

„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” to piękna maksyma B. Franklina. Dlatego nasi Seniorzy, uczestnicy zajęć komputerowych, emanują ciepłem, pogodą ducha i wnoszą  w życie otoczenia nowy, nieznany potencjał. I tak jest w przypadku naszych grup, to my – prowadzący: prof. Marta Wrońska i mgr Piotr Karaś czerpiemy ogrom energii od naszych wspaniałych dorosłych Studentów!!

W tym roku akademickim Seniorzy kontynuowali pracę z aplikacjami z ubiegłego roku:

–powtórzyli dokładnie elementy programowania w aplikacji Scratch. Dziś programowanie przestało być zajęciem dla wybranych – jest nie tylko nauką, ale przede wszystkim znakomitą rozrywką, która łączy pokolenia. Tworzenie gier w programie Scratch jest  intuicyjne. Nasi Seniorzy mieli wielu radości z bloczkami, skryptami i duszkami;

W aplikacji internetowej Kubbu Seniorzy tworzyli wspaniałe gry  i testy edukacyjne, oraz krzyżówki, którymi wymieniali się i rozwiązywali, przyswajając jednoczenie nowy materiał.

Była też praca z Dyskiem Google. Przy użyciu Dysku Google można bezpiecznie przechowywać swoje pliki oraz otwierać i edytować je na dowolnym urządzeniu. (synchronizacja: telefon komórkowy i laptop);

Kolejna aplikacja to Learning Apps.org, która wspiera procesy uczenia się i nauczania za pomocą niewielkich, interaktywnych, multimedialnych elementów składowych, które są tworzone online i włączane do treści edukacyjnych.

Seniorzy poznali także aplikację: remove.bg. to darmowe narzędzie, które pozwala szybko i bez żadnej wiedzy informatycznej usuną tło ze zdjęć i tym samym wykonać „nową” fotografię z zupełnie innym tłem.

Dziękujemy za wspólnie spędzony kolejny rok akademicki i ponownie zapraszamy na nową edycję już w październiku. Wiek nie stoi przecież na przeszkodzie ludziom, którzy są ciekawi świata!!

Marta Wrońska i Piotr Karaś

Zdjęcia: mgr Monika Drzymała