Sesja nt. : Śmierć w utworach literackich dla dzieci. Porozmawiajmy o tym...17.04.2019 13:28

16 kwietnia 2019 r. odbyła się Sesja organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Animatorów Kultury Literackiej Dzieci nt. Śmierć w utworach literackich dla dzieci. Porozmawiajmy o tym…

Gościną Sesji była Pani dr Małgorzata Chrobak z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Wygłoszono referaty:

1.1. Wizerunek śmierci w kulturze i sztuce/ Joanna Miękina

1.2. Motyw śmierci w literaturze dla dzieci na przestrzeni dziejów/ Ewa Materna, Katarzyna Ginalska-Płońska

1.3. Zjawisko przemijania/ Angelika Ferenc, Magdalena Bereś

1.4. Czytelnik dziecięcy a śmierć bohatera literackiego/ Joanna Rogala

1.5. Strata zwierzęcia ukazana w literaturze dziecięcej/ Gabriela Sudoł, Patrycja Węgrzyn

1.6. Osamotnienie po stracie ‒ jak radzić sobie z takim problemem/ Marzena Baran

Rozmawiano o książce pt. Śmierć w literaturze dziecięcej i młodzieżowej pod redakcją Katarzyny Slany, która nie mogła być obecna z powodów osobistych.

Przewodnicząca Koła

Joanna Rogala