Erasmus - korzyści i wyzwania12.04.2019 10:29

W dniach od 18.03 do 21.03.2019r. w ramach wymiany Erasmus +, dr Danuta Ochojska odwiedziła Via University College w Aarhus (Denmark).  Dania to przyjazny ludziom i dbający o środowisko kraj (nie ma tu korków ulicznych, bo prawie wszyscy jeżdżą na rowerach). W mieście jest dużo muzeów, co sprzyja poznaniu duńskiej kultury.

Korzyści z takiego wyjazdu są ogromne. Przed wszystkim jest to okazja do wymiany doświadczeń  z osobami z różnych krajów (uczestnicy m.in. z Niemiec, Francji, Hiszpanii, Holandii, Słowenii, Cypru, Austrii, Wielkiej Brytanii, Mołdawii). Wyjazd tego typu daje  także możliwość nawiązania współpracy z innymi uczelniami.  Jest to również świetny sposób na rozwijanie kompetencji językowych.

Atmosfera na uczelni była wspaniała. W ramach programu  odbywały się ciekawe zajęcia i warsztaty, umożliwiające nabycie nowych umiejętności, przydatnych w pracy nauczyciela. Odwiedziliśmy również różne szkoły, aby poznać ich strukturę i organizację pracy. Przedstawiono tu różne, innowacyjne formy kształcenia, możliwe do zastosowania również w naszych warunkach.

Opracowała Danuta Ochojska