Najdłuższa Książka Świata – edycja V11.04.2019 12:32

3 kwietnia 2019 roku z inicjatywy Studenckiego Koła Naukowego Animatorów Kultury Literackiej Dzieci przy Wydziale Pedagogicznym UR oraz Filii nr 10 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Rzeszowie odbyła się V. edycja Najdłuższej Książki Świata.

Akcja była organizowana w związku z Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci przypadającym na dzień 2 kwietnia.

Tego roku uczestnicy wykonywali pracę plastyczną na temat: Bohater literacki – zwierzę.

Uczestnicy – dzieci, łączyły  w tym roku kartki książki na placu pod Fontanną Multimedialną. W wydarzeniu pomagały Studentki Wydziału Pedagogicznego UR – członkinie Koła oraz Studentki III roku edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Imprezę wzbogaciło  spotkanie autorskie z pisarką literatury dla dzieci, Barbarą Gawryluk, która rozmawiała z dziećmi o zwierzętach i książkach.

W tym roku książkę złożono z 1127 prac, które napłynęły z 47 placówek z załego województwa. Cała książka liczy obecnie 1253 metry.

Organizatorzy dziękują Uczniom II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie za pomoc w oklejaniu prac.

Pełną wersję Książki w formie elektronicznej będzie można niedługo oglądać na stronie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie pod adresem:

Joanna Rogala

Przewodnicząca Koła