Warsztaty dr Barbary Lulek14.02.2019 08:49

Rodzice i nauczyciele są swoistymi partnerami w procesie wychowania dzieci - stawiają sobie podobne cele. Jednym i drugim chodzi o dobro dziecka, a mimo tego rzadko współpracują; częściej zajmują się dzieckiem niezależnie od siebie, a nawet ze sobą rywalizują. W nawiązaniu współpracy większą rolę mają do odegrania nauczyciele i to raczej od nich zależy, w jakim stopniu rodzice uczniów zaangażują się w życie szkoły. Zachętą do współpracy uczniów, nauczycieli i rodziców może być wspólne ich eksperymentowanie. To właśnie było tematem warsztatów,  przeprowadzonych 6 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 25 w Rzeszowie przez dr Barbarę Lulek. Spotkanie zorganizowano w ramach porozumienia podpisanego między dyrekcją SP nr 25 a władzami Wydziału Pedagogicznego UR. Cykliczne spotkania naszych wykładowców z nauczycielami rzeszowskich szkół i przedszkoli cieszą się dużym zainteresowaniem. W maju zapraszamy całą społeczność akademicką na ostatnie w tym roku spotkanie.

Tekst i zdjęcia: Alicja Kubik