Wykład dr Danuty Ochojskiej28.11.2018 11:33

W środę 21 listopada 2018 r. odbyło się pierwsze w tym roku akademickim spotkanie z nauczycielami rzeszowskich szkół, organizowane w ramach porozumienia, zawartego między Wydziałem Pedagogicznym UR a Szkołą Podstawową nr 25 w Rzeszowie. Wykład inauguracyjny wygłosiła dr Danuta Ochojska na temat: Jak odpowiadać na trudne pytania dzieci i młodzieży? Zarówno pytania najmłodszych, którzy są bardzo ciekawi świata, jak i pytania młodzieży dotyczące na przykład problemów egzystencjalnych, nie mogą pozostać bez odpowiedzi. Pewne rozwiązania znaleźć możemy w książkach (np. Tato, a dlaczego? 50 prostych odpowiedzi na piekielnie trudne pytania, Wojciecha Mikołuszki czy Nastolatki: trudne pytania. Poradnik dla nastolatków, E. Giorfano). Okazją do wymiany poglądów mogą być także spotkania pedagogów, psychologów i takie miało miejsce w minioną środę. O potrzebie tego typu dialogu świadczyć może wysoka frekwencja nauczycieli i ich czynny udział w spotkaniu. Na kolejną przygodę z nauką zapraszamy 5 grudnia na wykład i warsztaty dr Zofii Frączek.

Tekst i zdjęcia: Alicja Kubik