Dr Sławomir Rębisz w bazie ekspertów programów NAWA18.10.2018 07:52

W dn. 10.10. 2018 r., dr Sławomir Rębisz z Wydziału Pedagogicznego UR, na podstawie par. 2 ust. 4 pkt 2 Zarządzenia Nr 4/2018 z dnia 22 marca 2018 r. Dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w sprawie ekspertów zewnętrznych NAWA, został umieszczony w bazie ekspertów programów NAWA.

Misją Agencji jest wspieranie wymiany akademickiej i współpracy międzynarodowej w celu wzmocnienia potencjału polskiej nauki i szkolnictwa wyższego. Agencja ma za zadanie prowadzić długofalową politykę na rzecz wsparcia mobilności akademickiej oraz projakościowego umiędzynarodowienia oferty polskich uczelni m.in. przez realizację programów adresowanych do studentów i kadry naukowej tak z Polski, jak i z zagranicy. Będzie wspierała proces umiędzynarodawiania oferty programowej uczelni oraz promowała polskie szkolnictwo wyższe oraz język polski za granicą.

Nadzór nad działalnością Agencji pod względem legalności, rzetelności, celowości i gospodarności sprawuje minister właściwy do spraw szkolnictwa wyższego (więcej zob.: https://nawa.gov.pl/nawa)