16 maja 2018 r. na Wydziale Pedagogicznym odbył się kolejny wykład z cyklu MEDIOznawcy16.05.2018 20:46

16 maja 2018 r. na Wydziale Pedagogicznym odbył się kolejny wykład z cyklu MEDIOznawcy. Jest to już trzecie wydarzenie zorganizowane przez SKN „MATRIKS”.
Wykład wygłosili przedstawiciele policji z Wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Rzeszowie. Podczas spotkania mogliśmy dowiedzieć się więcej na temat zagrożeń związanych z użytkowaniem Internetu. Zostały wyjaśnione kwestie dotyczące bankowości Internetowej, a także poznaliśmy metody, jakimi posługują się oszuści, by wyłudzić od nas pieniądze. Okazuje się, że przestępcy wymyślają coraz to nowe sposoby na pozyskanie, danych osobowych, czy zainfekowaniu komputerów. Na koniec zagłębiliśmy się w zjawisko cyberprzemocy oraz skalę tego problemu w dzisiejszych czasach. Uświadomiono nam również, że przemoc ze świata realnego  przenosi się obecnie w świat wirtualny, co jeszcze bardzie powinno nas mobilizować do śledzenia nowych zagrożeń. Spotkanie z policją okazało się bardzo interesujące i potrzebne, dlatego też liczymy na dalszą współpracę.

Karolina Muszyńska