„MEDIOznawcy” – wykład zorganizowany przez Studenckie Koło Naukowe Matriks20.04.2018 08:21

17.04.2018 r. na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się wykład otwarty dla wszystkich zainteresowanych tematyką nowych mediów. To już drugie z kolei wydarzenie zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe MATRIKS w ramach cyklu wykładów „MEDIOznawcy”. Tym razem gościem specjalnym była Pani Danuta Palimąka – Emisariuszka Bezpiecznego Internetu, która współpracuje z Fundacją Nowoczesna Polska. Podczas wystąpienia zostały poruszone kwestie związane z problematyką dotyczącą nadużywania mediów nie tylko przez dzieci i młodzież, ale także przez dorosłych. Została także poruszona tematyka cyberprzemocy wśród uczniów – krótki rys historyczny, statystyki występowania tego zjawiska, a także formy oraz narzędzia. Prowadząca zorganizowała dla uczestników spotkania krótkie warsztaty dotyczące pracy z filmem podczas lekcji. Na zakończenie zostały przedstawione aplikacje, które mają ułatwiać prace z dziećmi i młodzieżą podczas zajęć. Na końcu był czas na podsumowanie wykładu oraz na zadawanie pytań.

Hanna Miciuda