Warsztat literacki prof. Alicji Ungeheuer-Gołąb. Praca z tekstem poetyckim – integracja sztuk21.03.2018 09:47

W środę 14 marca 2018 r. prof. Alicja Ungeheuer – Gołąb poprowadziła warsztat literacki dla nauczycieli rzeszowskich szkół i przedszkoli oraz studentów UR, poświęcony pracy z tekstem poetyckim. Autorka pokazała zebranym sposób opracowania wiersza Janiny Porazińskiej z zastosowaniem własnej metody ekspresywnego wykonania utworów literackich. Działanie obejmowało przekład intersemiotyczny w zakresie integracji sztuk (poezji, malarstwa, muzyki). Uczestnicy realizowali więc zadania z wykorzystaniem aktywności plastycznej, tworzenia rytmu i melodii oraz słuchania i recytowania tekstu poetyckiego.

Spotkanie zorganizowano w ramach porozumienia podpisanego przez władze Wydziału Pedagogicznego UR i Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie.

Tekst: Alicja Ungeheuer-Gołąb, Alicja Kubik

Zdjęcia: Alicja Kubik