Warsztaty „Papierowa wiklina”18.12.2017 09:03

W środę, 6 grudnia 2017 r., w Szkole Podstawowej nr 25 w Rzeszowie odbyły się warsztaty, poświęcone ciekawej technice plastycznej, jaką jest papierowa wiklina. Technika  ta jest szczególnie  przydatna  w terapii dzieci i dorosłych z niską sprawnością manualną. Zajęcia poprowadziła Pani  mgr Elżbieta Liga, nauczycielka w Zespole Szkół przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach porozumienia zawartego między Wydziałem Pedagogicznym UR a SP nr 25. Uczestniczyło w nim wielu nauczycieli z rzeszowskich szkół i przedszkoli, co świadczy o coraz większej popularności podjętej przez nas inicjatywy. Warsztatom towarzyszyła wystawa prac uczniowskich wykonanych tą właśnie techniką.

Dr Alicja Kubik